Distriktsstyrelsen

Här hittar du kontaktuppgifter till både ordinarie styrelseledamöter och adjungerade.

Mattias Jonsson
Mattias Jonsson

Ordförande och riksdagsledamot

VU-ledamot

[email protected]

070-546 44 49

Amalia Rud Pedersen
Amalia Rud Pedersen

Vice ordförande och riksdagsledamot

VU-ledamot

[email protected]

073-315 48 33

Jonas Attenius
Jonas Attenius

Oppositionsråd och gruppledare i kommunstyrelsen

Ledamot i styrelsen och VU

[email protected]

Kristofer Bergman
Kristofer Bergman

Styrelseledamot

[email protected]

076-148 67 66

Hans Aronsson
Hans Aronsson

Styrelseledamot

[email protected]

070-531 32 01

My Alnebratt
My Alnebratt

Styrelseledamot

[email protected]

076-322 42 52

Claudia Pedrini
Claudia Pedrini

Styrelseledamot

[email protected]

076-031 60 39

Tanja Josic
Tanja Josic

Styrelseledamot

[email protected]

073-958 97 51

Johan Büser
Johan Büser

Styrelseledamot och riksdagsledamot

[email protected]

072-538 42 61

Lena Landén-Olsson
Lena Landén-Olsson

Styrelseledamot och ledamot i kommunfullmäktige

[email protected]

070-509 46 29

Jack Rolka
Jack Rolka

Styrelseledamot

[email protected]

073-066 63 06

Dženan Čišija
Dženan Čišija

Styrelseledamot och riksdagsledamot

[email protected]

076-906 62 90

Kerstin Brunnström
Kerstin Brunnström

Regionråd

Ledamot i styrelsen

[email protected]

072-710 17 77

Annelie Schagerström
Annelie Schagerström

Adjungerad i distriktsstyrelsen som representant för HBT-S

[email protected]

076-047 79 29

Susanne Sillberg Ligander
Susanne Sillberg Ligander

Adjungerad i distriktsstyrelsen som representant för S-kvinnor

[email protected]

070-065 07 71

Joakim Berlin
Joakim Berlin

Adjungerad i distriktsstyrelsen som representant för Tro & Solidaritet

[email protected]

070-742 24 38

Hilda Andersson
Hilda Andersson

Adjungerad i distriktsstyrelsen som ordförande för SSU

[email protected]

Hamza Jamous
Hamza Jamous

Adjungerad i distriktsstyrelsen som ordförande för GSHF

[email protected]

073-975 84 39

facebook Twitter Email