Våra kandidater

Här hittar du alla våra kandidater till kommunfullmäktige, regionfullmäktigen och riksdagen,

Kommunfullmäktigelistan

  1. Ann-Sofie Hermansson fd. Industriarbetare 53 år Lundby
  2. Ali Reza Moeeni Taghavi Processoperatör 55 år Angered
  3. Mariya Voyvodova Statsvetare 40 år Askim Frölunda Högsbo
  4. Jonas Attenius Byggnadssnickare 50 år Västra Hisingen
  5. Ingrid Andreae Ombudsman LO 57 år Majorna Linné
  6. Shahbaz Khan Kommunalråd 38 år Lundby
  7. Marina Johansson Barnskötare 47 år Norra Hisingen
  8. Aslan Akbas Administratör koordinator 54 år Centrum
  9. Shadiye Heydari Enhetschef 51 år Angered
  10. Håkan Hallengren Terminalarbetare 51 år Lundby
  11. Viktoria Tryggvadottir Kommunikatör 32 år Västra Göteborg
  12. Patrick Gladh Rektor 46 år Norra Hisingen
  13. Lena Landén Ohlsson Utredare 67 år Östra Göteborg
  14. Admir Ramadanovic Kredithandläggare 26 år Östra Göteborg
  15. Susanne Sillberg Ligander HR-specialist 64 år Majorna Linné
  16. Roshan Yigit Juridikstudent 26 år Östra Göteborg
  17. Camilla Widman Postarbetare 40 år Askim Frölunda Högsbo
  18. Reger Shafik Handläggare 33 år Angered
  19. Amalia Rud Pedersen Student 25 år Centrum
  20. Mats Arnsmar Murare 55 år Askim Frölunda Högsbo
  21. Sofi Bringsoniou Förhandlare 36 år Majorna Linné
  22. Robert Hammarstrand Studerande 46 år Örgryte Härlanda
  23. Saida Hussein Pedagog 40 år Västra Hisingen
  24. Magnus Kindmark Elektriker 49 år Askim Frölunda Högsbo
  25. Jennifer Cardell Miljöekonom 23 år Majorna Linné
  26. Staffan Lindström Kommunikatör 45 år Askim Frölunda Högsbo
  27. Anna Jivén Miljövetare 44 år Centrum
  28. Anders Moberg Fabriksarbetare 50 år Västra Hisingen
  29. Parisa Rezaeivar Undersköterska 45 år Lundby
  30. David Akrad Student 21 år Norra Hisingen
  31. Anneli Eriksson Lagerarbetare 50 år Östra Göteborg
  32. Joakim Hagberg Industriarbetare 45 år Angered
  33. Claudia Pedrini Undersköterska 41 år Östra Göteborg
  34. Alfred Johansson Student 25 år Västra Göteborg
  35. Floid Gumbo Strandvik Artist 48 år Askim Frölunda Högsbo
  36. Sören Björkman Pensionär 75 år Västra Göteborg
  37. UllaKarin Näslund Barnskötare 65 år Västra Göteborg
  38. Bahman Esmail Nejad Förskollärare 55 år Västra Hisingen
  39. Elsa Alm Student 18 år Majorna Linné
  40. Kristofer Bergman Industriarbetare 37 år Centrum
  41. Annelie Schagerström Handläggare 51 år Majorna Linné
  42. Willy Kiela Undersköterska 55 år Östra Göteborg
  43. Nina Forsberg Livsmedelsarbetare 49 år Västra Hisingen
  44. Rikard Ledin da Rosa Managementkonsult 31 år Västra Hisingen
  45. Anita Edman Pensionär 73 år Askim Frölunda Högsbo
  46. Jesper Eneroth Student 23 år Centrum
  47. Luwam Ghebremichael Myndighetsanställd 27 år Lundby
  48. Ronny Svensson Ombudsman IF Metall 61 år Lundby
  49. Emelie Markianos Studerande 22 år Örgryte Härlanda
  50. Claes Söderling Brevbärare 51 år Majorna Linné
  51. Radmila Stefanovic Pensionär 64 år Östra Göteborg
  52. Gustav Öberg Ombudsman HRF 34 år Majorna Linné
  53. Gabriella Köster Student 36 år Västra Göteborg
  54. Viktor Stenlöf Ombudsman 24 år Norra Hisingen
  55. Sara Waldenfors Präst 41 år Centrum
  56. Cristian Delgado Sandoval Underhållstekniker 38 år Västra Göteborg
  57. Birgitta Adler Processledare 62 år Majorna Linné
  58. Ulf Johansson Rörläggare 67 år Västra Göteborg
  59. Gladys Velarde Stödassistent 60 år Västra Hisingen
  60. Christian Steingrüber Managementkonsult 35 år Västra Göteborg
  61. Sofia Hvittfeldt Fred-och utvecklingsvetare 27 år Östra Göteborg
  62. Parham Pour Bayramian Ombudsman Byggnads 38 år Majorna Linné
  63. Katarina Sjöberg Butikssäljare 46 år Norra Hisingen
  64. Cenab Turunc Socionom 73 år Majorna Linné
  65. Gazali Sörensen Fritidspedagog 53 år Angered
  66. Ulf Ahlstedt Advokat 75 år Örgryte Härlanda
  67. Dragana Todorovic Svetsmontör 43 år Norra Hisingen
  68. Daniel Brandt Projektledare 33 år Centrum
  69. Sara Teclezion Woldemariam Boendepedagog 50 år Lundby
  70. Mattias Hallberg SFI-lärare 53 år Majorna Linné
  71. Hanna Moradi Student 19 år Örgryte Härlanda
  72. Alaedin Hedayati Arbetsförmedlare 62 år Askim Frölunda Högsbo

Regionfullmäktigelistan

  1. Håkan Linnarsson Distriktschef 46 år
  2. Lena Malm Kommunikatör 59 år
  3. Per Tenggren Analytiker 58 år
  4. Kerstin Brunnström Miljöingenjör 65 år
  5. Andreas Hector Verksamhetsutvecklare 32 år
  6. Ann-Christine Andersson Sjukvårdspolitiker 68 år
  7. Gabriel Veble Personbilsmontör 41 år
  8. Cecilia Dalman Eek Ombudsman 57 år
  9. Jan Ripa Personbilsmontör 34 år
  10. Malin Sjunneborn Undersköterska 29 år
  11. Dragan Dobromirovic Pensionär 76 år
  12. Shilan Majid Sömmerska 41 år
  13. Olof Svensson Systemanalytiker 55 år
  14. Jane Åberg Administrativ chef 54 år
  15. Jonathan Pasic Student 21 år
  16. Marina Fransson Student 28 år
  17. Ronny Johansson Målare 62 år
  18. Eva-Lena Fransson Deltidsarbetande pensionär 67 år
  19. Håkan Bernhardsson Student 27 år
  20. Gunilla Josefsson Mentalskötare 70 år
  21. Göte Karlsson Båtman 63 år
  22. Karin Greenberg Gelotte Försäkringstjänsteman 59 år
  23. Conny Jervhäll Ombudsman Byggnads 50 år
  24. Birgitta Nesterud fd. Folkhögskolerektor 76 år
  25. Ingvar Svensson Pensionär 76 år
  26. Dijana Mujdzic Socionom 31 år
  27. Mikael Svensson Behandlingsassistent 57 år
  28. Anna Ahlborg Integrationsutvecklare 38 år
  29. Christer Johansson Skötare 56 år
  30. Gladys Yannelli Skötare 61 år
  31. Carl Gunnar Haglund Folkhögskollärare 64 år
  32. Petra Rönnholm Doktor i kemi 49 år
  33. Niklas Berglund Grafiker 49 år
  34. Madlen Gunnarsson Ombudsman Fastighet 47 år
  35. Daniel Wadlert Lärare 39 år
  36. Pija Ekström fil. dr. 61 år
  37. Bengt Andersson Professor 71 år
  38. Julia Lundell Student 26 år
  39. Abo Moradi Metallarbetare 53 år
  40. Jamila Said Musse Integrationsvägledare 58 år
  41. Magnus Hermansson Adler Universitetslektor 67 år
  42. Michelle Andreasson Ekonom 54 år
  43. Dzenan Cisija IT-arkitekt 41 år
  44. Eva Nihlblad fd. Administratör 74 år
  45. Vujadin Kozomora IT-projektledare 48 år
  46. Johanna Hektor Civilingenjör 35 år
  47. Tobias Granath Byggnadssnickare 32 år
  48. Elisabeth Borg HR-direktör 66 år
  49. Carl Styvén leg. Psykolog 43 år
  50. Lillemor Jervhäll Pensionär 67 år
  51. Erik Nilsson Arbetare 51 år
  52. Hanna Andersson Kanslist 22 år
  53. Guillermo Peña Roman Revisor 53 år
  54. Sofia Kodelja Assistent 25 år
  55. Lars Skoglund Pensionär 72 år
  56. Anita Edman Pensionär 73 år
  57. Jamil Rana Pensionär 68 år
  58. Lisbeth Eriksson Pensionär 74 år
  59. Adam Stensson Metallarbetare 28 år
  60. Elsa Alm Student 18 år
  61. Isak Ekman Student 20 år
  62. Annelie Schagerström Handläggare 51 år
  63. Gert Bohlin Pensionär 77 år
  64. Liisa Kirjavainen Hyväri Arbetande pensionär 73 år
  65. Jan Bergström fd. Brandman 64 år
  66. Carina Eloff Beteendevetare 61 år
  67. Leonard Heed Coach 41 år
  68. Annika Stenlund Gymnasielärare 66 år
  69. Patrik Torneus Byggnadssnickare 27 år
  70. Carolina Hultgren Lärare 70 år
  71. Oskar Andersson Student 23 år
  72. Therese Melkersson Student 25 år

Riksdagslistan

  1. Anna Johansson Ombudsman LO 47 år
  2. Mattias Jonsson Ombudsman IF Metall 44 år
  3. Gunilla Carlsson Riksdagsledamot 52 år
  4. Johan Büser Riksdagsledamot 35 år
  5. Shadiye Heydari Enhetschef 51 år
  6. Jonas Attenius Byggnadssnickare 50 år
  7. Floid Gumbo Strandvik Artist 48 år
  8. Mirza Barakzahi Student 29 år
  9. Cecilia Dalman Eek Ombudsman 57 år
  10. Rikard Andersson Snickare 26 år
  11. Camilla Widman Postarbetare 40 år
  12. Sören Björkman Pensionär 75 år
  13. Saida Hussein Pedagog 40 år
  14. Jesper Eneroth Student 23 år
  15. Hanna Andersson Kanslist 22 år
  16. Pär Johansson Forskarassistent 31 år
  17. Anneli Eriksson Lagerarbetare 50 år
  18. Rikard Ledin da Rosa Managementkonsult 31 år
  19. Amalia Rud Pedersen Student 25 år
  20. Patrick Gladh Rektor 46 år
facebook Twitter Email